ifPortal.net - інформаційна агенція
Інформаційно - консультаційний центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго»
Фотоальбом
Програма
Програма "Доступне житло"(2011)


Загрузка...

Фільми

Загрузка...


На Городенківщині від сказу померла корова

17.11.2022
9:40
Всі новини
В листопаді 2022 року зареєстровано випадок сказу у корови в одному із сіл Рашківського старостинського округу на території Городенківської громади.
Внаслідок захворювання на сказ корова загинула, а троє контактних людей отримують щеплення проти сказу. Про це повідомили фахівці Снятинського відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб.

В середині квітня 2021 року в с. Чортовець Городенківської територіальної громади Коломийського району у одному з приватних обійсть був виявлений сказ у собаки.

У травні та жовтні 2021 року зареєстровано по одному випадку сказу в собак у різних господарів в м.Городенка на вулицях Богуна та Заводській.

Також у листопаді 2021 виявлено лабораторно підтверджений випадок сказу собаки у с.Острівець.

У травні 2021 року був виявлений сказ у собаки в с.Русів Снятинської ОТГ.

Це свідчить про активну циркуляцію вірусу сказу в природі і можливу передачу цього захворювання від диких тварин до свійських, а також до людини.

Тому є необхідність ще раз нагадати про цю смертельно небезпечну вірусну інфекційну хворобу. Сказ або гідрофобія належить до інфекційних захворювань збудником яких є вірус. Вірус сказу може вражати як тварин, так і людей. Він вражає нервову тканину тварин і людей. Передається збудник сказу при укусі або ослюненні від хворої до здорової тварини або людини. Тому інкубаційний період може коливатися від 7 днів до 1 року, що залежить від місця укусу(ослинення). Наприклад якщо укус був у п’ятку, то інкубаційний період може бути до року, а якщо укус був в голову, то інкубаційний період скорочується до 7-11 днів. Вірус мігрує по нервовим шляхам в центральну нервову систему де викликає запалення мозку (енцефаліт), який закінчується смертю пацієнта.

У тварин захворювання на сказ може проявляється насамперед зміною поведінки, спочатку тварина втрачає апетит, погано реагує на команди господаря, може роздирати рану в місці укусу, їсти неїстівні предмети. Потім тварина стає агресивною, втрачає страх, тікає з дому і нападає безпричинно на тварин і людей наносячи їм покуси. Період збудження може тривати 4-5 днів, а на 7-8 день хвороби тварина гине.

У людини захворювання на сказ починається з періоду передвісників, який проявляється онімінням в місці укусу, підвищеною збудливістю, підйомом температури тіла до 39-40 градусів за Цельсієм. Після цього починається період збудження, який проявляється нападами задухи через спазми жувальних і дихальних м’язів. Людина не може пити воду, стає агресивною. Закінчується хвороба періодом паралічів з посиленим слиновиділенням. Сказ закінчується смертю хворого. У випадку сказу хворобу неможливо вилікувати, а її можна попередити шляхом введення в організм людини антирабічної вакцини. Тому, щоб уникнути захворюванню на сказ необхідно виконувати слідуючі умови:

Уникайте спілкування з дикими або бродячими свійськими хижими тваринами;

Якщо вас покусала (ослюнила) тварина, то рану необхідно ретельно промити водою з милом і негайно звернутися до лікаря;

Тільки лікар вирішить чи необхідно вам проводити щеплення проти сказу та для профілактики правцю;

Якщо тварина яка нанесла укус відома то її не треба вбивати, а необхідно інформувати ветеринарних працівників для встановлення за тваринною 11 денного спостереження.

При призначенні антирабічних щеплень необхідно отримати повний їх курс і дотримуватись режиму прописаного лікарем;

Домашніх собак і котів необхідно щепити проти сказу профілактично, особливо це стосується мисливських собак;

Якщо ви мисливець, то знімати шкіру забитих хижих тварин і розробляти тушку необхідно з використанням засобів індивідуального захисту (гумові рукавиці, лицева маска, захисні окуляри). Ножі та інші інструменти після роботи треба ретельно промивати та дезінфікувати.

Версія для друку

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:
Всі поля є обовязковими до заповнення
Ваше ім'я:
Контакт (в коментарях не відображається)
Повідомлення (максимальна довжина 1000 знаків.):
Введіть цифри з картинки ліворуч:


1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
Лютий '24

Погода в інших містах
Готівкові курси валют
USD
EUR
куп.
7,93
10,97
прод.
7,97
11,14
Станом на 14.10.2010
Чи залишаєте Ви текти воду, коли миєте руки, чистите зуби або голитесь?
Так
Ні
Про необхідність економії води не думаю

Новини RedTram

Завантаження ...

Завантаження