02 Березня 2018    джерело:     розділ: Всі новини
Прикарпатські депутати звернулись до Кабміну через брак грошей на зарплати бюджетникам

Сьогодні, 2 березня в Івано-Франківську розпочалось друге пленарне засідання двадцятої сесії обласної ради. На порядку денному понад 40 питань.

Серед іншого депутати прийняли звернення до Кабміну, Міністерства фінансів та ВР щодо незабезпеченості коштами на виплату заробітної плати працівникам охорони здоров’я і освіти Прикарпаття, пише бліц інфо.

"Органами місцевої влади та органами місцевого самоврядування на сьогоднішній день вживаються заходи спрямовані на забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ , однак проблеми зі своєчасною виплатою заробітної плати по Богородчанському, Верховинському, Косівському, Надвірнянському, Рожнятівському та Тлумацькому районах виникають вже з лютого поточного року",- йдеться у зверненні.

Депутати зазначають, що на сьогодні у них викликає занепокоєння низький рівень фінансової забезпеченості бюджетів ОТГ.

Зокрема, як повідомив голова бюджетної комісії Микола Палійчук, цьогоріч на зарплати бюджетникам не вистачає 485 мільйонів.

"Наразі критична ситуація сталась у ОТГ. Вони вже зараз не мають чим платити зарплату технічним працівникам за січень. Це при тому, що уряд говорить, що все йде добре", - зауважив голова комісії.

Схожу думку висловив і депутат-свободівець Михайло Королик.

"Як створювали ОТГ, то нам тут з трибуни доповідали, що вони будуть самодостатні та зможуть себе забезпечити. А тут виходить, що лише початок року, а вже такі серйозні проблеми з виплатою зарплат", - резюмував Королик.

Щоб вирішити проблему депутати пропонують:

- збільшити для області фінансовий ресурс з державного бюджету на 485,2 млн. грн. для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ;

- внести зміни до помісячного розпису асигнувань додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з місцевого бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я, збільшивши їх в першому кварталі щомісячно на 11,3 млн. грн. за рахунок відповідного зменшення у четвертому кварталі поточного року.
Використання матеріалів лише за умови посилання на ifPortal.net та узгодження з редакцією.