01 Липня 2014    джерело:     розділ: Кадр дня
В Івано-Франківську ресторани і кафе збирають гроші для військових

В Івано-Франківську стартувала акція зі збору коштів для українських військовослужбовців у закаладах харчування "Свій за свого".

До акції приєдналися керівники відомих у місті ресторанів, кав'ярень та кафе. Щодня, один із закладів харчування перераховуватиме відсоток від одноденного заробітку на потреби армії.

Організатори такої ініціативи кажуть, що більше не сила спостерігати за перебігом подій у зоні АТО по телебаченню, а тому і вирішили допомагати військовим самотужки, пише Фіртка.

Основним принципом допомоги є закупівля за зібрані кошти найнеобхіднішого для солдат - від засобів гігієни, одягу до медикаментів, бронежилетів і тепловізорів. Закуплені товари активісти передадуть особисто в руки військовим.

"Коли ми зрозуміли, що забезпеченні наших військових необхідними речами багато проблем, то вирішили внести свою часточку у допомогу армії. Для цього було розпочато збір коштів для закупівлі необхідіних речей. Наша ідея полягає в тому, що ми хочемо допомагати руки в руки, тобто щоб усі гроші і закуплені засоби були передані безпосередньо військовослужбовцям", - наголосила співорганізатор акції, директор Асоціації міст-побратимів Івано-Франківська Леся Федорук.

Першим для допомоги армії працював ресторан "Кабукі". Власник закладу вчора перерахував 25% від заробітку для військових.

Сьогодні відсоток від прибутку перерахує ресторан "Рондель", що знаходиться на вул. Нова.

У середу – ресторан "Трембіта" на вул. Вовчинецька.

У четвер – ресторан "Станіславський двір" на вул. Деповська.

У п’ятницю – заклад швидкого харчування "Chicken Hut" на вул. Бельведерська та на вул. Бандери.

У суботу – військовослужбовцям допомагатиме ресторан "Десятка" на вул. Шашкевича.

У неділю – ресторан "Франко" на вул. Галицька.

Організатори обіцяють, що з кожним днем список закладів тільки збільшуватиметься. Також вони закликають усіх небайдужих франківців долучитися до вирішення проблеми.

"Хочемо, щоб кожен, хто займає активну громадську позицію долучився до акції. Ми маємо зрозуміти, що усі робимо спільну справу", - зауважила співорганізатор та підприємець Лідія Анушкевичус.

Також у закладах харчування буде встановлено скриньки для пожертв на армію, у яких кожен відвідувач зможе залишити свою допомогу.

При вході ресторани і кафе, які долучилися до акції, як повідомив один із організаторів - громадський діяч Андрій Фармуга, розмістять також і спеціальні наліпки, які інформуватимуть відвідувачів про те, що цей заклад допомагає українській армії.

Усю інформацію про витрати коштів, закупівлю продуктів і товарів організатори обіцяють висвітлювати на спеціально створеінй стоірнці у Фейсбук.

Наразі, ініціативна група вже відправила першу допомогу бійцям 5 батальйону територіальної оборони Івано-Франківська, а зараз збирають кошти на тепловізори для батальйону "Айдар".

Приєднатися до акції допомоги може кожен підприємець Івано-Франківська. Для цього можна зателефонувати на гарячу лінію за номерами: (068) 63 19 592, (066) 52 903 321.
Використання матеріалів лише за умови посилання на ifPortal.net та узгодження з редакцією.