ifPortal.net - інформаційна агенція
Інформаційно - консультаційний центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго»
Фотоальбом
Новорічно-різдвяні ярмарки в Івано-Франківськ
Новорічно-різдвяні ярмарки в Івано-Франківськ


Загрузка...

Фільми

Загрузка...


Франківка Любов Загоровська зібрала спогади про боротьбу українців проти москви сто років тому

11.09.2022
13:12
Культура

Франківська письменниця та журналістка Любов Загоровська стала авторкою історичного літопису, де зібрано 39 розповідей про людей, які або воювали в УПА, або допомагали українській армії боротися за незалежність України майже 100 років тому.
Нова праця – історико-публіцистична. Впродовж чотирьох років Любов Загоровська навідувалась до учасників УПА і записувала їхні спогади. Від звиклих історичних літописів ця книга буде відрізнятися сильною емоційною складовою. Сьогодні, 11 вересня, авторка повідомила у Фейсбуці, що книга пішла в друк і вже незабаром її можна буде придбати у книгарнях.

Видає її львівське "Видавництво Старого лева", пише "Бліц-Інфо". Автором передмови став історик Володимир В'ятрович.

У книжці зібрані історії людей, які зазнали переслідувань, арештів, репресій і які залишилися незламними й нескореними у своїй боротьбі. Це книга-сповідь, яку варто прочитати, аби осмислити велику сторінку історії України через призму людської долі.

«Я не є істориком, тому у книзі дуже багато емоційних, життєвих моментів. Я починала розпитувати про найперші спогади тих людей: про їхнє дитинство, оточення, щоб показати, як вони формувалися, як особистості, чому вони зробили цей вибір – стати до збройної боротьби. Є й про арешти, допити, заслання, життя в Сибіру, але я старалася почути від людей оті спогади, які часто в історичних довідках залишаються поза кадром, а вони є дуже живими і болісними. Карантин посприяв цій моїй праці, бо вона об’ємна: диктофонних записів було страшенно багато, я би років десять їх виписувала. Отже, з початком карантину я сіла за комп’ютер і 7-8 годин на добу, не встаючи, розшифровувала записи, майже, п’ять місяців. Потім впорядковувала.

Майже рік я сиділа над тим, щоб привести цю книгу до ладу. Там мене, як автора, нема. Моя ціль – дати можливість людям розказати свою історію своїми голосами", - розповідала раніше про книгу Любов Загоровська виданню Zбруч.

Версія для друку

Залишити коментар:

Щоб залишити коментар, заповніть форму нижче:
Всі поля є обовязковими до заповнення
Ваше ім'я:
Контакт (в коментарях не відображається)
Повідомлення (максимальна довжина 1000 знаків.):
Введіть цифри з картинки ліворуч:


1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829
Лютий '24

Погода в інших містах
Готівкові курси валют
USD
EUR
куп.
7,93
10,97
прод.
7,97
11,14
Станом на 14.10.2010
Чи залишаєте Ви текти воду, коли миєте руки, чистите зуби або голитесь?
Так
Ні
Про необхідність економії води не думаю

Новини RedTram

Завантаження ...

Завантаження